O firmie

Zapewniamy profesjonalne usługi dostępu
do realizacji prac na wysokości

        Almont istnieje na rynku rusztowań od 1997 roku. Początki naszej działalności to realizacja prac jako firma podwykonawcza. Jednak to pierwsze zakupy rusztowań, pozwoliły nam na samodzielne wykonywanie zleceń dla budownictwa sakralnego, inżynieryjnego oraz dla przemysłu. Doświadczenie zdobyte w roli podwykonawcy ukierunkowało nas przy wyborze sprzętu. Od samego początku pracujemy na jednorodnych rusztowaniach produkowanych przez firmę Layher. Layher Allround, to system rusztowań modułowych pozwalający na wszechstronne zastosowanie – zarówno przy realizacji prac dla przemysłu jak i innych branż. 

Rusztowania to tylko narzędzia, ale najważniejsi są ludzie. To oni są fundamentem firmy Almont – oddani, zaangażowani, profesjonalni, rozumiejący schemat działania budowy i procesów nią kierujących, a dzięki temu potrafiący zaproponować najlepsze rozwiązania zarówno pod względem bezpieczeństwa montażu, użytkowania oraz ekonomiczności zastosowanego rozwiązania. Przekłada się to również na obniżenie kosztów każdej konstrukcji.

Doświadczona kadra inżynierska – zarówno dział projektowy jak i nadzór kierowniczy pozwala nam zrozumieć potrzeby Klientów różnych branż.

Szkolimy i nieustannie podnosimy kwalifikacje naszych monterów – uprawnienia montera rusztowań, energetyczne, hakowe, do obsługi wózków widłowych, suwnic, żurawi, dźwigów oraz wiele innych. Zgodnie z naszym przesłaniem – Bezpieczeństwo ponad wszystko! – dbamy o  bezpieczeństwo nasze, naszych Klientów i użytkowników rusztowań.

Dysponujemy własną logistyką – transport samochodowy, wózki widłowe, windy towarowe i osobowo-towarowe. Szeroka gama akcesoriów rusztowań oraz różnorodność produktów pozwala nam na realizację najbardziej wymagających zadań. Doświadczenia zdobyte w trakcie projektu Nowe Jaworzno 910MW są naszą unikalną wartością. Nie można ich zdobyć w jakikolwiek inny sposób. W szczycie prac wymagało to  od nas zaangażowania rusztowań na poziomie 270.000 m3 (tj. ok.180 tirów sprzętu, czyli ok. 4.300 ton) zaś nadzór i obsługa to prawie 350 osób. Wiemy jak zarządzać dużymi i mniejszymi realizacjami, ale najlepiej wychodzą nam te skomplikowane i pełne wyzwań.

 

Zapraszamy do współpracy!

Projektujemy doradzamy budujemy

Każda realizacja rozpoczyna się od pomysłu – my nasze pomysły jesteśmy w stanie przelać na papier, zwizualizować stosując do tego zaawansowane techniki projektowania i wybrać najbardziej optymalny, ekonomiczny a jednocześnie bezpieczny wariant konstrukcji rusztowaniowej.

Logistyka jest kluczem do sukcesu

Wiemy, jak ważna jest realizacja inwestycji i jak wiele wyzwań stoi przy każdym zadaniu. Dzięki własnej logistyce, jaką posiadamy – samochodowy wielkogabarytowe (TIRy), wózki widłowe, samochody dostawcze małogabarytowe jesteśmy w stanie dojechać niemal w każde miejsce i od razu przystąpić do budowy rusztowań.

wizualizacja rusztowań

Dzięki zastosowaniu technik SIM/BIM oraz oprogramowania specjalistycznego jesteśmy w stanie przygotować trójwymiarowy projekt rusztowania i zweryfikować na etapie projektowania ewentualne kolizje, dzięki czemu skracamy czas potrzebny na montaż i jednocześnie podnosimy bezpieczeństwo prac.